Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. UMiG Chorzele
fot. UMiG Chorzele

Lifting targowiska w Chorzelach

08.09.2017 10:07:00

To będzie kosztowna inwestycja. Rozbudowa targowiska pochłonie równo 1 876 224,44 zł. Koszty tej inwestycji rozłożą się jednak pomiędzy gminę a Urząd Województwa Mazowieckiego, który przyznał Chorzelom 999 999,00 zł dofinansowania.

Za prawie dwa miliony złotych na terenie istniejącego targowiska powstanie wiata targowa i budynek szaletu miejskiego, a także miejsca postojowe. Pojawią się place na pojemniki na odpady. Dodatkowo rozbudowana zostanie nawierzchnia dróg dojazdowych i dojść do targowiska. Pieniędzy ma także wystarczyć na rozbudowę instalacji oświetleniowej, elektrycznej, wodociągowej i kanalizacji  sanitarnej oraz budowę instalacji   fotowoltaicznej.

<
/div>
- Nowa wiata targowa składać się będzie z trzech segmentów 16-stanowiskowych oraz jednego 10-stanowiskowego. Planowane jest również doświetlenie każdego stanowiska oraz wyposażenie go w gniazda elektryczne. Powstaną także dwa zjazdy publiczne z kostki betonowej z ulicy Zarębskiej. Dodatkowo, aby zadbać o wygląd i czystość targu, przewidziano dwa utwardzone place na pojemniki na odpady. Budynek szaletu miejskiego wyposażony będzie w instalację bieżącej wody i sanitariaty. W wewnątrz natomiast znajdować się będą toalety  damskie i męskie oraz pomieszczenia porządkowe. Wzdłuż dróg dojazdowych, chodników i parkingów zostanie  zamontowane oświetlenie w technologii LED, co pozwoli na zrobienie tego w sposób tani i ekologiczny- mówi Monika Sobierajewska, rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach. 
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 12 września 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz