Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Igrzyska wiejskie kluczem do integracji

09.09.2017 08:10:00

Konkursy kulinarne, wspólne czytanie, szereg zabaw i atrakcji - tak wyglądały I Igrzyska Wiejskie w Budach Rządowych. Imprezę zorganizowało niedawno powołane stowarzyszenie Zielona Dolina Orzyca.

 Zabawa odbyła się 2 września na placu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Budach Rządowych. 

<
/div>
Od samego początku na uczestników igrzysk czekały liczne atrakcje. O godzinie 15.00 na scenie pojawili się członkowie Młodzieżowego Koła Teatralnego „Improwizacja” z Jednorożca. W ramach ogólnopolskiej akcji odczytali fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Nie zabrakło także występu lokalnej gwiazdy- folklorystycznego zespołu „Kalina” z Jednorożca. Gwoździem zabawy był konkurs na najlepsze jednorożeckie potrawy. Jury w składzie: Krzysztof Stancel - wójt gminy Jednorożec, Barbara Mordwa z zespołu „Kalina” z Jednorożca, Maria Weronika Kmoch - historyczka, regionalistka, Magdalena Nieckarz-Abram - sołtyska wsi Dębinki i przedstawicielka Fundacji „Suwak” wraz z Grzegorzem Abram wybrało zwycięzców konkursu.
Cały artykuł w „Tygodniku Przasnyskim” z 12 września 2017r. 

autor: EJ

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Maria Weronika Kmoch, 2017-09-12 18:19:31
    pytanie
    Artykułu na ten temat nie ma w wydaniu z 12 września, sprawdziłam. Nie było też tydzień temu. Czy więc można się spodziewać artykułu z wydaniu z 19 września?