Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 16 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Święto teatru w regionie przed galą finałową

08.11.2017 10:45:51

Bardzo dobrze zaprezentowała się w III Pułtuskich Teatrach Amatorskich – Konkursie „PTA-K” Grupa Teatralna Kabat z Miejskiego Domu Kultury w Przasnysz. Wzięła w nim udział po raz pierwszy. Dzięki barwnym kostiumom i scenografii zespół wprowadził widzów w nieco baśniowy klimat i bardzo się podobał.

Komedię Aleksandra Fredry „Gwałtu, co się dzieje” reżyserowała Edyta Przybysławska-Herman, instruktorka ds. teatru w MDK. Czy mężczyźni w spódnicach, a kobiety w spodniach z bronią u boku nadal śmieszą? Jak się okazało, tak, szczególnie gdy na scenie pojawiał się Radosław Serafin jako Tobiasz, brodaty i obdarzony tubalnym głosem burmistrz miasteczka, w którym kobiety przejęły władzę, goniąc mężów do niewieścich zajęć. W wojownicze białogłowy wcieliły się: Anna Zembrzuska, Marlena Kaszlewicz i Paulina Rogalska, która jednocześnie zagrała chcącą powrotu do dawnego porządku Kasię. Jej ukochanego Jana Kantego Dorębę zagrał Dawid Sadowski. W pozostałych rolach męskich wystąpili: Maciej Kienig, Jakub Witkowski, Kamil Jankowski, Mateusz Mrugacz, Szymon Łazarz i Arkadiusz Maćkowski.

Wprawdzie werdykt jury zostanie ogłoszony 17 listopada, ale wspominamy spektakle, bo wszystkie teatry już się zaprezentowały.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu TP z 7 listopada br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz