Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 18 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Krzynowłoga Mała

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Siłownia pod chmurką już otwarta

14.09.2018 16:00:00

W Krzynowłodze Małej obok ośrodka zdrowia powstała siłownia pod chmurką. To pierwsze tego typu miejsce rekreacyjne na świeżym powietrzu w gminie, gdzie mogą spędzać czas mieszkańcy.

Wójt Jerzy Humięcki przyznaje, że na początku sceptycznie podchodził do tej inwestycji…– Myślałem, że nie sprawdzi się to u nas, ale dziś widzę, że naprawdę korzystają z niej nasi mieszkańcy w różnym wieku. Zwłaszcza panie, w tym moja żona – mówi.

OSA, to Otwarte Strefy Aktywności i jest pomysłem Ministerstwa Sportu i Turystyki na to, by zachęcać lokalne społeczności do spędzania aktywnie czasu.  
Gmina otrzymała 25 tys. zł dofinansowania na ten cel. Na kawałku trawnika powstały nowe urządzenia, tzw. strefa ćwiczeń i relaksu. Obiekty miały zostać zainstalowane w wakacje, ale z uwagi na liczbę zleceń firmy, która wygrała przetarg i miała wykonać siłownię, realizację projektu przesunięto w czasie.
Wśród urządzeń pojawiły się motylki z siedziskiem do wzmacniania ramion i pleców, urządzenie do wyciskania, dzięki któremu można ćwiczyć górne partie mięśni; steper, który kształtuje sylwetkę; prasa nożna, orbiterek, rowerek, wioślarz, twister i masażer bioder. Pojawił się także stolik do gry w chińczyka i szachy. Zamontowano też ławki i stojaki na rowery. W przyszłości gmina postawi tam również bujaczki dla dzieci. Na terenie niedużego ,,Fitness parku” obowiązuje regulamin.  

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz