Tygodnik Przasnyski

Sobota, 19 października 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Escape room w Muzeum Historycznym pod kontrolą

07.01.2019 10:00:00

W związku z tragicznym wydarzeniem w Koszalinie, gdzie pięć młodych dziewczyn zginęło w pokoju zagadek, zarządzeniem ministerialnym strażacy sprawdzają w całej Polsce inne tego typu pomieszczenia. W powiecie przasnyskim jest tylko jedno, mieści się na tyłach Muzeum Historycznego.

Rzecznik przasnyskiej straży pożarnej Piotr Kuligowski poinformował nas, że kontrola obiektu rozpoczęła się dziś o 9.00, ale jeszcze za wcześnie mówić o jej wynikach. 

Dyrektor placówki Agnieszka Brykner dodaje, że escape room powstał dzięki projektowi z programu ,,Patriotyzm Jutra" dotowanego przez Muzeum Historii Polski. Przasnyscy muzealnicy chcieli w ten sposób stworzyć atrakcję zwłaszcza dla młodych ludzi, a zarazem przypomnieć  i promować postać św. Stanisława Kostki.Magiczny pokój zagadek związany jest właśnie z postacią młodego jezuity z Rostkowa.
Pracownicy wydzielili niewielkie pomieszczenie, w którym zaaranżowali pokój pewnego profesora i naszpikowali go wieloma różnymi zagadkami. Cała zabawa polega na tym, że pracownik muzealny zamyka w pokoju zagadek grupę uczestników, którzy mają do rozwiązania różne zadania. Przygotowany jest dla maksymalnie kilku osób. Cała historia dotyczy zaginionych relikwii, które zostały sprowadzone do kaplicy w Rostkowie w 1744 r. Brykner mówi, że uczestnicy zabawy szukają klucza w pokoju, aby móc otworzyć sejf, a nie drzwi wejściowe. Poza tym bawiący się cały czas są monitorowani. Dzięki aplikacji podłączono kamery w pomieszczeniu, a pracownicy mają podgląd obrazu u siebie na komputerach. Pracownik muzealny czuwa obok w budynku nad przebiegiem zabawy. Muzeum nie pobiera opłaty za wejście do escape roomu. Działa on w godzinach pracy placówki.
Agnieszka Brykner podkreśla też, że po tragedii w Koszalinie widzi większe zainteresowanie mieszkańców pokojem zagadek. Widać to także w internecie. Wielu nie wiedziało, że taki znajduje się w Przasnyszu. Jak się dowiedzieliśmy obiekt dziś jest otwarty. Więcej w kolejnym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz