Tygodnik Przasnyski

Sobota, 25 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!

Premier przywraca PKS

14.03.2019 08:30:00

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zjawili się na płońskim dworcu autobusowym, gdzie podczas konferencji przedstawili jeden z projektów rządu dotyczący przywrócenia połączeń autobusowych. W spotkaniu wziął udział również starosta przasnyski.

Wizyta w Płońsku rozpoczęła się od odwiedzin w starostwie powiatowym i rozmowy z władzami powiatu. Później premier Mateusz Morawiecki oraz minister Andrzej Adamczyk udali się na miejscowy dworzec autobusowy, gdzie mówili na przykładzie Płońska o konieczności przywrócenia połączeń autobusowych, które wcześniej zostały zlikwidowane.

- Takie dworce jak ten w Płońsku pamiętają czasy gdy połączeń autobusowych było sporo, jednak w ostatnich 15-20 latach wiele z nich zniknęło. W Polsce jest wiele wiosek i miasteczek, które nie mają żadnej komunikacji. Chcemy odbudować kursy nie tylko w poszczególnych powiatach, ale również między nimi – mówił Mateusz Morawiecki. 
W briefingu wziął także starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski. Rozmawiał na temat programu z Ministrem Infrastruktury, poruszając kwestię istniejącego problemu z połączeniami autokarowymi na terenie powiatu przasnyskiego i woj. mazowieckiego, wynikłego z wycofania się przewoźnika – spółki Mobilis.
Na konferencji obecny był również minister Maciej Wąsik, który po zamknięciu mazowieckich dworców firmy Mobilis, zajął się sprawą wraz z ministrem Kowalczykiem i ówczesnym kierownikiem delegatury urzędu wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztofem Bieńkowskim. Rok temu w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie w tej sprawie, w którym uczestniczyły wspomniane osoby oraz starostowie i przedstawiciele przewoźników.

autor: kak/PW

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS