Tygodnik Przasnyski

Poniedziałek, 16 września 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Udane święto plonów ziemi przasnyskiej (fotorelacja)

  wczoraj 20:15:00

  Dożynki ziemi przasnyskiej odbyły się w niedzielę (15 września) w Świętym Miejscu. Gospodarzami święta plonów był starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski i wójt gm. Przasnysz Grażyna Wróblewska. Starostowie reprezentujący samorząd powiatowy, to Agnieszka i Jarosław Szemplińscy, a gminny Jadwiga i Andrzej Czapliccy. Dożynkowy korowód przeszedł z orkiestrą dętą ze Starej Krępy na czele na kościelny plac, gdzie pod przewodnictwem biskupa płockiego Mirosława Milewskiego odbyła się msza św., w trakcie której nie zabrakło dzielenia się z mieszkańcami chlebem.

  Czytaj dalej

 • Promocja VI tomu ,,Rocznika Przasnyskiego"

  13.09.2019 14:00:00

  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej zaprasza na spotkanie zorganizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2019, które odbędzie się w sobotę (14 września) w Miejskim Domu Kultury. Początek o 18.00.

  Czytaj dalej

 • Konferencję dla przedsiębiorców

  13.09.2019 11:30:00

  Dotyczyć będzie możliwości rozwoju biznesu w powiecie przasnyskim. Odbędzie się 20 września o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, ul. Św. Stanisława Kostki 5

  Czytaj dalej

 • Wykryto bakterie w wodociągu

  12.09.2019 13:00:00

  Problem dotyczy prawie pół tysiąca gospodarstw ze wsi Parciaki i Dynak, które zaopatrywane są w wodę z wodociągu w Żelaznej. Ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu.

  Czytaj dalej

 • Autobusy jeżdżą puste

  12.09.2019 10:45:00

  Jak mówią nam przewoźnicy w powiecie przasnyskim, od uruchomienia dodatkowych połączeń autobusowych 2 września br. nie ma chętnych pasażerów, a jeśli już wsiadają, to głównie osoby starsze i niepełnosprawne, które chcą podjechać do lekarza, na rynek czy załatwić sprawę w urzędzie. Teoretycznie po to rząd zdecydował się reaktywować linie, aby nikt nie był wykluczony. Czy to ma jednak sens?

  Czytaj dalej

 • Społeczna zbiórka na zakup rezonansu w przasnyskim szpitalu

  12.09.2019 10:00:00

  Dyrekcja przasnyskiego szpitala zwróciła się z apelem do władz okolicznych gmin oraz mieszkańców powiatu o wsparcie przy zakupie rezonansu magnetycznego. Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy, że szpital chce kupić urządzenie, bo dziś musi wozić pacjentów do innych placówek. – Zwiększające się zapotrzebowanie na tego rodzaju diagnostykę, zarówno dla potrzeb pacjentów szpitalnych, jak i korzystających ze świadczeń ambulatoryjnych, w naszej ocenie uzasadnia wyposażenie szpitala w rezonans magnetyczny – informuje Jerzy Sadowski.

  Czytaj dalej

 • Pierwsze czytanki dla maluchów

  11.09.2019 16:00:00

  Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu oraz filia przy ul. Orlika przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Skierowana jest do rodziców i dzieci w wieku 3-6 lat, a celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

  Czytaj dalej

 • Medale Stanisława Ostoi-Kotkowskiego rozdane

  11.09.2019 14:00:00

  Kapituła Medalu Stanisława Ostoja-Kotkowskiego zdecydowała w tym roku o przyznaniu kilku medali jego imienia. W kategorii Twórca Uznany otrzymał go Jerzy Kalina, Debiut – Agnieszka Grabowska. Większością głosów kapituły wręczono również medal honorowy, który trafił do starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego oraz Mariusza Maciaszczyka. W dowód uznania za zasługi dla kultury przasnyskiej i promowania Przasnysza, kapituła postanowiła przyznać również dyplomy uznania w kategorii Debiut dla Patryka Łazickiego i Zespołu Tańców Historycznych – Szlacheckich oraz dyplom honorowy dla Grażyny Rogowskiej.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie fotoreportażeRSS

 • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.2)

  K.Kozłowska zobacz galerie...

 • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.1)

  K.Kozłowska zobacz galerie...

 • Wystawa ,,A więc wojna" w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

  K.Kozłowska zobacz galerie...