Tygodnik Przasnyski

Niedziela, 17 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Biskupi przepraszają za księży pedofilów

  25.09.2018 08:00:00

  - Przepraszam za łzy i cierpienia spowodowane przez księży, którzy sprzeniewierzyli się swemu powołaniu - mówił biskup płocki Piotr Libera na konferencji poświęconej problemom wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.

  Czytaj dalej

 • Prohibicja w Przasnyszu? Niewielkie zainteresowanie konsultacjami

  25.08.2018 15:12:59

  Spotkanie dotyczące ograniczenia czasu sprzedaży oraz liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta spotkało się ze znikomym zainteresowaniem mieszkańców Przasnysza.

  Czytaj dalej

 • Wybrana urzędniczka do programu „Dobry start”

  22.07.2018 14:36:41

  Emilia Grędzińska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu będzie się zajmować realizacją ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start”.

  Czytaj dalej

 • Forum Ośrodków Pomocy Społecznej. Przasnyskie działania zauważone w Warszawie

  12.07.2018 10:39:44

  Bardzo ciekawą prezentację przygotował Przasnysz na Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS w Warszawie. Dotyczyła ona pracy w społecznościach lokalnych w miastach i na wsiach oraz w środowiskach trudnych i wieloproblemowych.

  Czytaj dalej

 • Zjazd rodu Kobylińskich : Doza współczesności, szczypta historii

  28.06.2018 11:42:36

  Przyjechali z Przasnysza i okolic, z Krasnosielca, Warszawy i Ożarowa Maz., Elbląga i Szczecina – do Bielan w gminie Winnica w powiecie pułtuskim. Potomkowie Antoniego i Marceli Kobylińskich z Osówca.

  Czytaj dalej

 • Zostaw swoje serce na ziemi

  22.05.2018 22:00:00

  Statystycznie szybciej możemy zostać biorcą, niż dawcą. W niedzielę (27 maja) w hali sportowej przy ul. Orlika w Przasnyszu odbędzie się happening medyczno – kulturalny, którego tematem będzie transplantologia, dawstwo organów oraz profilaktyka chorób prowadzących do przeszczepów narządów. Organizatorzy zaplanowali wykłady autorytetów medycznych, atrakcje dla dorosłych i dzieci oraz szereg bezpłatnych badań. O wydarzeniu, które odbędzie się pod hasłem ,,Życie to najcenniejszy dar, jaki możesz podarować” rozmawiamy z organizatorką, Joanną Tubis-Flak, która sama jest po przeszczepie wątroby.

  Czytaj dalej

 • Żeby Gabrysia miała normalne dzieciństwo

  22.05.2018 08:42:17

  - Nasze dziewczynki to wymarzone córeczki tatusia. Gdy dowiedzieliśmy się o ciąży, byliśmy najszczęśliwsi na świecie. Jeszcze przed pierwszą wizytą u lekarza mąż kilka razy powtarzał, że chciałby, żeby to były bliźnięta – opowiada przasnyszanka Brygida Borkowska..

  Czytaj dalej

 • Niepełnosprawni. Żyją wśród nas, a ich nie widać

  15.05.2018 13:45:46

  - Życie prywatne i zawodowe niepełnosprawnych zostało zepchnięte przez naszych polityków na odległe tory - mówi Anna Beker, prezeska Klubu Sportowego Black Dragons.

  Czytaj dalej