Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 18 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Chorzele: Glosowanie dotyczące oświaty odłożone na później


  21.02.2017 17:00:00

  Dzisiejsza sesja rady gminy w Chorzelach zapowiadała się wyjątkowo burzliwie. W sali konferencyjnej pojawiło się spore grono rodziców i nauczycieli z obu chorzelskich szkół i choć już na samym początku zdjęto z porządku obrad punkt dotyczący utworzenia sieci i obwodów szkół nie obyło się bez dyskusji na ten temat.

  Czytaj dalej

 • Duczymin: Zderzenie osobówek. Trzy osoby ranne

  20.02.2017 20:21:00

  17 lutego, tuż przed godziną 21.00 w Duczyminie gm. Chorzele doszło do groźnego wypadku samochodowego, w którym ranne zostały trzy osoby.

  Czytaj dalej

 • Torba medyczna dla strażaków OSP w Chorzelach


  20.02.2017 18:58:00

  Pierwsza pomoc medyczna udzielana przez strażaków ochotników, którzy są często pierwsi na miejscu zdarzenia może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Chorzel i okolic. Zastępca prezesa KRUS – Andrzej Kneć przekazał na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach profesjonalną torbę medyczną, która ma służyć ratowaniu życia poszkodowanym w wypadkach.

  Czytaj dalej

 • Reforma oświaty w Chorzelach. Urząd i rada głusi na głos mieszkańców

  19.02.2017 16:00:00

  Po raz kolejny rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chorzelach zaprosili burmistrz i radę na spotkanie dotyczące oświaty. Po raz kolejny nie skorzystali z zaproszenia, ale dyskusja się odbyła, bo jak mówi stare przysłowie, „Jeśli Mahomet nie przyjdzie do góry, góra przyjdzie do Mahometa”.

  Czytaj dalej

 • Chorzele: Podzielimy dzieci na te ze wsi i z miasta

  13.02.2017 10:12:00

  Pomysł stworzenia dwóch szkół podstawowych w Chorzelach wywołał sporo kontrowersji wśród mieszkańców Chorzel i okolicznych miejscowości. Choć przewodniczący rady gminy na ostatniej sesji zapowiadał dyskusję na ten temat i wypracowanie wspólnego kompromisu, nie doszło ani do spotkania ani dyskusji. Co ciekawe, decyzja o stworzeniu drugiej podstawówki jest już chyba przesądzona, bo urząd ujawnił podział obwodów szkolnych. Dzieci podzielono na te ze wsi i z miasta.

  Czytaj dalej

 • Kto zagra na Dniach Chorzel?

  06.02.2017 07:20:00

  Chorzele wybrały najlepszą muzykę taneczną w tym roku! „Piękni i Młodzi” i „Jorrgus” to dwa energetyczne zespoły, które wystąpią podczas Dni Chorzel 2017. A dla tych którzy wolą rockowe brzmienia zagra zespół „Happysad”. Takie gwiazdy przyciągną do Chorzel tłumy gości!

  Czytaj dalej

 • Bal karnawałowy w chorzelskiej podstawówce

  28.01.2017 12:49:00

  W tym roku zwykłą zabawę choinkową w Szkole Podstawowej w Chorzelach zastąpił niepowtarzalny bal karnawałowy z profesjonalnymi animatorami z Teatru Forma z Białegostoku. Uczniowie byli zachwyceni nową formułą noworocznej zabawy.

  Czytaj dalej

 • Amelia Rzeżuchowska napisała najpiękniejszy wiersz o babci i dziadku

  27.01.2017 15:00:00

  Amelia Rzeżuchowska, uczennica klasy VI c Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach zdobyła pierwsze miejsce w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego pt. „Wiersz o Babci i Dziadku”. Młoda poetka napisała wiersz pt. Czarodzieje”, który okazał się bezkonkurencyjny w kategorii i szkół podstawowych (10-13 lat).

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie fotoreportażeRSS