Tygodnik Przasnyski

Sobota, 19 października 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W e-prenumeracie taniej!
 • Budują dom dla p. Małgosi i jej córki

  przedwczoraj 08:45:00

  W szybkim tempie powstaje dom dla mieszkanek Bartnik. Środki na budowę zebrano podczas charytatywnych zbiórek. Pierwszą łopatę wbito kilka tygodni temu. Postawiono już ściany zewnętrzne, działowe, położono także instalację elektryczną i zrobiono więźbę dachową. W tym tygodniu przyjadą okna, zostanie zrobione poszycie dachu oraz posadzki. Planowane jest również ułożenie rur wodno-kanalizacyjnych. Dzięki zbiórkom udało się zebrać ponad 50 tys. zł. Brakuje jednak jeszcze około 15 tys. zł m.in. na zakup potrzebnych materiałów i ocieplenie domu oraz zakup pieca.

  Czytaj dalej

 • Rusza budowa domu dla kobiet z Bartnik

  22.08.2019 14:30:00

  Jest wreszcie pozwolenie na budowę domu dla pani Małgosi i jej córki Sylwii z Bartnik. Decyzję wydano wczoraj (21 sierpnia). Nadzór budowlany nakazał eksmisję kobietom, bo dom w którym kobiety mieszkały stwarzał zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Na dokument pozwalający na budowę nowego domu czekano kilka miesięcy.

  Czytaj dalej

 • Nie dać się biedzie

  26.01.2019 09:00:00

  Historią kobiet z Bartnik żył cały Przasnysz i okoliczne wsie. Panią Małgosię i jej niepełnosprawną córkę ludzie znają. Mało kto jednak wiedział, że na głowę prawie leje się im woda z nieba, a dom w którym mieszkają grozi zawaleniem. Ogrzewanie i ciepła woda to luksus. Ba, łazienka to marzenie. Same mówią, że rzadko kto ich odwiedzał do tej pory. Nie da się ukryć, że ich warunki mieszkalne są kiepskie, ale kobiety mówią, że czują się dobrze w swoim domu. Bo to ich rodzinny dom.

  Czytaj dalej

Ostatnie fotoreportażeRSS

 • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.2)

  K.Kozłowska zobacz galerie...

 • Dożynki powiatowo-gminne w Świętym Miejscu (cz.1)

  K.Kozłowska zobacz galerie...

 • Wystawa ,,A więc wojna" w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

  K.Kozłowska zobacz galerie...