Tygodnik Przasnyski

Piątek, 29 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Pomoc i bezpłatne badania dla uczniów

08.10.2018 08:00:00

Walka z otyłością, wadami postawy i chorobami kręgosłupa wśród uczniów klas I – VI stała się jednym z priorytetów przasnyskiego szpitala. Od 1 października lecznica rozpoczęła realizację dwóch projektów unijnych mających na celu walkę z tymi chorobami.

- Uczestnicy projektu objęci będą działaniami: edukacyjnymi (warsztaty żywieniowe i edukacyjne) oraz interwencją terapeutyczną w skład, której wchodzą: badania lekarskie, grupowe zajęcia z zakresu aktywności fizycznej - basen i ćwiczenia ruchowe na salach gimnastycznych. Wsparcie obejmie dzieci z każdej z gmin powiatu przasnyskiego: Chorzele, Czernice Borowe, Jednorożec, Krasne, Krzynowłoga Mała, Przasnysz gminy: wiejska i miejska - tłumaczy Katarzyna Kurek, która z ramienia Fundacji ProEdoo zajmuje się koordynacją projektu w zakresie chorób kręgosłupa. Nabór oraz kwalifikacja uczestników do projektów „Poprawa stanu zdrowia w zakresie chorób kręgosłupa wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu przasnyskiego" oraz do projektu „Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu przasnyskiego” już się rozpoczęła.

Więcej w wydaniu papierowym Tygodnika Przasnyskiego

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz