Tygodnik Przasnyski

Piątek, 29 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Przasnyski SOR już po remoncie

08.01.2019 11:00:00

Bez pompy i przecinania wstęg otwarto już po modernizacji Szpitalny Oddział Ratunkowy w Przasnyszu. Zmiany są duże i widoczne. Komfortowo mogą czuć się nie tylko pracownicy, ale przede wszystkim pacjenci, którzy trafiają tam w stanach nagłych. Polepszyły się ich warunki pobytu.

SOR się powiększył, wygospodarowano też nowe pomieszczenia, stare przebudowano oraz zakupiono nowy sprzęt. Dyrektor placówki Jerzy Sadowski mówi, że oficjalnego otwarcia nie było, bo traktuje tę inwestycję, jako obowiązek. – Rzecz nie w tym, aby świętować tylko pracować. Zależało nam na tym, aby jak najszybciej oddać oddział do użytku – mówi. Prace zakończyły się dwa miesiące przez planowanym zakończeniem inwestycji. 

Komfortowo i nowocześnie
Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł. – Polepszyliśmy przede wszystkim funkcjonalność oddziału, który został nie tylko powiększony, ale też unowocześniony. SOR powstał w latach, gdy był budowany szpital. Wtedy te SOR-y były dopiero organizowane. Wymagał modernizacji, stąd bardzo się cieszę, że mamy wreszcie godne warunki i udało się zrealizować tę inwestycję – mówi Jerzy Sadowski. Na SOR trafiają pacjenci w stanach zagrożenia życia, przywożeni są też przez zespoły ratownictwa medycznego. Zgłaszają się także sami do lecznicy. W ramach remontu wydzielono oddzielne pomieszczenia dla pierwszych wspomnianych przypadków i pozostałych. 
Nowy SOR można obejrzeć na naszej stronie internetowej w fotogalerii 

Więcej w dzisiejszym numerze TP

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz