Tygodnik Przasnyski

Sobota, 19 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Trzy nowe świetlice wiejskie w powiecie

20.03.2019 10:00:00

Gmina Przasnysz i Jednorożec znalazły się na liście piętnastu samorządów mazowieckich, które otrzymają dofinansowanie od marszałka województwa na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne.

W sumie gminie Jednorożec udało się pozyskać pół miliona złotych. Środki zostaną w całości przeznaczone dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu i prace w budynku OSP w Olszewce, gdzie zostanie utworzona świetlica wiejska. Gmina Przasnysz pozyskała najwięcej środków ze wszystkich samorządów – 1 mln zł. Przebudowane zostaną budynki świetlic wraz zagospodarowaniem terenu w ramach odnowy wsi Karwacz i Wielodróż. 
Dzięki inwestycjom kolejne wsie wzbogacą się o nowoczesne miejsca do rozwoju pasji społecznych, w tym działalności lokalnych grup nieformalnych czy stowarzyszeń.  

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie fotoreportażeRSS

  • Sołtysiada 2020. Zwyciężyła drużyna z Bogatego

    Turniej sołectw odbył się 6 września - już po raz siódmy. Tym razem w Bogatem. zobacz galerie...

  • Dożynki powiatowo-gminne w Pawłowie Kościelnym

    Najpierw w parafii św. Macieja została odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. W czasie jej trwania zostały poświęcone dożynkowe wieńce. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na plac przy kościele, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości zobacz galerie...

  • Pogoń za Jednorożcem

    Fot. Zenon Lewandowski zobacz galerie...