Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 26 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Modernizacja linii kolejowej nie jest zagrożona

  13.05.2020 09:30:00

  Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski spotkał się osobiście z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Wiesławem Raboszukiem w celu omówienia dalszych losów modernizacji linii kolejowej nr 35 z Ostrołęki do Chorzel. Jak poinformował przedstawiciel samorządu województwa mazowieckiego, finansowanie inwestycji nie jest zagrożone, a dalsze prace remontowe mogą być sukcesywnie realizowane.

  Czytaj dalej

 • Ciąg dalszy odmrażania gospodarki

  29.04.2020 13:00:00

  Od 4 maja kolejny etap otwierania gospodarki. Na razie trochę odmienny od pierwotnego planu.

  Czytaj dalej

 • Kupuj polskie produkty

  27.04.2020 10:30:00

  Nabywając w sklepach produkty żywnościowe wyprodukowane w Polsce, wspieramy naszą gospodarkę, przedsiębiorców, rolników i pracowników. Od naszych decyzji zakupowych zależy, ile miejsc pracy w sektorze rolno-spożywczym zostanie utrzymanych.

  Czytaj dalej

 • Wirtualny targ rozrasta się

  24.04.2020 09:00:00

  Grupa na facebooku działa od 31 marca. Powstała z myślą o ludziach, którzy we wtorki i piątki wystawiali swoje produkty na przasnyskim targowisku a w czwartki na targowisku w Chorzelach. Także klienci lokalnych targowisk z powodu ich zamknięcia nie mieli możliwości zrobienia zakupów u lokalnych sprzedawców.

  Czytaj dalej

 • Koronawirus dla wielu stał się szansą. Lokalny handel rozkwita w internecie

  10.04.2020 11:47:56

  Koronawirus wprowadził ogromne zamieszanie nie tylko w codziennym życiu, ale i w lokalnej gospodarce. Przedsiębiorcy nie mają gdzie sprzedać swoich towarów, więc grozi im utrata płynności finansowej. Klienci z kolei, ze względu na zamknięcie wielu punktów handlowych, usługowych oraz targowisk nie mają dostępu do wielu potrzebnych artykułów i usług.

  Czytaj dalej

 • Przasnysz. Kross zwalnia

  29.03.2020 10:00:00

  Jeden z największych producentów rowerów w Polsce, firma Kross w Przasnyszu, planuje zwolnić 25 proc. swojej załogi w związku z pandemią koronawirusa. Pozostali pracownicy mają od kwietnia pracować na 4/5 etatu. Zarząd wydał w tej sprawie oświadczenie:

  Czytaj dalej

 • Milion złotych na działania wspierające lokalny biznes

  28.03.2020 14:45:57

  Starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski zdecydował ograniczyć wydatki Powiatowego Urzędu Pracy związane z wyposażeniem nowych miejsc pracy i pomocą dla chcących rozpocząć działalność gospodarczą i przeznaczyć je na utrzymanie istniejących stanowisk w dobie walki z koronawirusem.

  Czytaj dalej

 • Wirus zmieni rzeczywistość. Spustoszenie w gospodarce i finansach

  27.03.2020 19:51:14

  Ulice się wyludniły. Z powodu epidemii wiele zakładów nie pracuje, a przasnyskie firmy notują straty. Przedsiębiorcy wysyłają pracowników na urlopy, zmniejszają zatrudnienie, ograniczają wymiar pracy lub likwidują etaty. To tylko początek, bowiem skutki koronawirusa odczujemy w wielu dziedzinach, nawet tych bardzo od zdrowia odległych.

  Czytaj dalej