Tygodnik Przasnyski

Piątek, 07 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Ranking pisma "Wspólnota". Jak bogate są samorządy powiatu makowskiego?

  04.08.2020 13:06:00

  Podstawą opracowania rankingu jest wskaźnik dochodów budżetowych jednostek samorządu terytorialnego w przeliczeniu na głowę mieszkańca. Sprawdziliśmy jak w rankingu wypadły samorządy powiatu makowskiego.

  Czytaj dalej

 • Czy Przasnysz straci 7 mln?

  30.07.2020 12:28:14

  Prywatne placówki domagają się zapłaty za błędnie naliczone dotacje, a jedna z nich uzyskała w sądzie apelacyjnym korzystny i prawomocny wyrok. Chodzi o ogromne sumy, dlatego stojące w obliczu upadku finansów miasto zdecydowało się na skierowanie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego, prosi również o pomoc Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę.

  Czytaj dalej

 • Mazowsze znów do podziału

  24.07.2020 11:26:14

  PiS wraca do pomysłu podziału administracyjnego Mazowsza. Nieoficjalnie mówi się, że rządząca partia ma chrapkę na przejęcie władzy w nowym województwie. Obecna różnica między rządzącą koalicją, a rządzącą Mazowszem opozycją jest niewielka.

  Czytaj dalej

 • Plany rewitalizacji pomnika w Rynku

  27.06.2020 12:31:28

  W sąsiedztwie Rynku w Przasnyszu od dekad stoi pomnik, upamiętniający niemiecką zbrodnię na Polakach, straconych podczas II wojny światowej, postawiony w czasach kiedy pojęcie prywatnej własności niemal nie istniało. Co roku władze i służby lokalne, rodziny ofiar oraz przasnyszanie składają tam kwiaty i zapalają znicze, aby upamiętnić zbrodnię z 1942 r. Choć miasto o pomnik dba, stoi on na prywatnym gruncie.

  Czytaj dalej

 • Umowa dotycząca przebudowy drogi

  12.06.2020 08:00:00

  10 czerwca w w Ciechanowie podpisana została umowa pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego i Powiatem Przasnyskim na przebudowę drogi powiatowej Bogate - Gostkowo.

  Czytaj dalej

 • 16 czerwca - sesja powiatowa

  11.06.2020 08:44:00

  Znany jest już porządek XXIII sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbędzie się 16 czerwca 2020 roku o godz. 14.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

  Czytaj dalej

 • Awantura o krytą pływalnię

  08.06.2020 12:14:05

  Władze Chorzel na razie wycofały się prawie w całości z dofinansowania krytej pływalni w tym mieście. Powodem było to, że obiekt ten był nieczynny, a młodzież szkolna nie mogła z niego korzystać. Stało się to zarzewiem konfliktu z obecnymi władzami przasnyskiego starostwa. Jeszcze nie doszło do wspólnego spotkania w tej sprawie, a starosta już publicznie wytoczył przeciwko burmistrz „potężne działa”.

  Czytaj dalej

 • Nowatorski projekt w powiecie przasnyskim

  06.06.2020 08:30:00

  5 czerwca w gabinecie starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego odbyło się spotkanie dotyczące projektu „Centrum Zrobotyzowanych Usług dla Rolnictwa". W spotkaniu udział wzięli: Prezes Fundacji „Technology Partners" prof. dr hab. inż. Krzysztof Santarek, Dyrektor ds. Projektów z Fundacji „Technology Partners" Jarosław Sołtys oraz Kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji Marek Chrzanowski.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie fotoreportażeRSS

 • 4 mln zł na MDK w Przasnyszu i prawie 2 mln na drogę w gminie Chorzele

  W czwartek 16 lipca umowy w tej sprawie w Miejskim Domu Kultury podpisał marszałek Adam Struzik. zobacz galerie...

 • Do powiatu przasnyskiego dotarł transport ze środkami ochrony indywidualnej

  Środki o wartości ponad 630 tys. zł przekazała Fundacja Orlen zobacz galerie...

 • Przegląd Kultury Regionalnej w Jednorożcu

  Organizatorem przeglądy była Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu zobacz galerie...