Tygodnik Przasnyski

Wtorek, 20 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-przasnyski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Polityka lokalna

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • Wielki brat patrzy!

  31.03.2020 11:07:20

  Samorządy powiatu przasnyskiego włączyły się w akcję wspierania policji w pilnowaniu przestrzegania zasad, mających zapobiegać rozwojowi epidemii. Gminne i miejskie systemy monitoringu będą zgłaszać funkcjonariuszom miejsca gromadzenia się ludzi. Ma to związek z zakazem zgromadzeń powyżej 2 osób.

  Czytaj dalej

 • Ochrona interesów ratowników czy polityka?

  16.08.2018 13:28:45

  Krystyna Jankowska, przewodnicząca komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” działającej w przasnyskim szpitalu zarzuca starostwu i zarządowi Mazowsza, że pozbawia pieniędzy ratowników medycznych. Będą musieli przejść na kontrakty w spółce zewnętrznej Meditrans, ale 30 z nich w ogóle nie dostanie pracy.

  Czytaj dalej

 • PSL: Przestrzega przed egoizmem politycznym

  20.05.2018 13:22:45

  W Przasnyszu odbyło się Wojewódzkie Święto Ludowe oraz Samorządowa Konwencja Programowa PSL. To pierwsze duże wydarzenie tego typu w powiecie pokazuje, jak blisko są wybory samorządowe.

  Czytaj dalej

 • Sąd Apelacyjny w Białymstoku: Trochimiuk nie jest kłamcą

  30.12.2016 19:00:00

  30 grudnia zapadł długo wyczekiwany wyrok w sprawie lustracyjnej Waldemara Trochimiuka, burmistrza Przasnysza. Sąd Apelacyjny w Białymstoku przychylił się do odwołania od wyroku pierwszej instancji, stwierdzając tym samym, że burmistrz Przasnysza nie jest kłamcą lustracyjnym.

  Czytaj dalej

 • Dni Chorzel – odlotowy show

  12.08.2016 11:33:17

  Choć zapowiadało się kiepsko, ostatecznie impreza obroniła się sama. Pogoda podczas Dni Chorzel długo niepokoiła organizatorów i zarwała pierwszą część zabawy. Na wieczorne koncerty niebo się jednak wypogodziło i znów na stadionie miejskim w Chorzelach bawiły tłumy.

  Czytaj dalej

 • O dwóch takich… co chcą młodej demokracji

  30.04.2016 13:52:17

  Są młodzi, aktywni i czują, że mogą zrobić coś dla lokalnej społeczności. Na razie to jeszcze faza planów, ale pozytywną energią chcą zarazić i samorząd, i samych mieszkańców gminy. Tobiasz Moszczyński i Mateusz Piórkowski – czyli opowieść o dwóch takich, którym się marzy społeczeństwo obywatelskie.

  Czytaj dalej

 • Nadzieja dla wojska

  22.04.2016 12:31:24

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta zasygnalizował, że jest nadzieja na rozbudowę przasnyskiej jednostki wojskowej. Poinformował także, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Sąd Rejonowy w Przasnyszu zostanie zamknięty.

  Czytaj dalej

 • 97. rocznica odzyskania niepodległości. Przasnyszanie świętowali

  12.11.2015 11:42:57

  Kolejna rocznica odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości i związane z nią obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegały w całym kraju wyjątkowo uroczyście. Zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnie, Polacy oddawali cześć bohaterom walk o wolność i niepodległość ojczyzny oraz uczestniczyli w okazjonalnych imprezach, koncertach, czy też wystawach.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie fotoreportażeRSS

 • Laboratorium badawcze Politechniki Warszawskiej - wmurowano akt erekcyjny

  W sobotę, 19 września podpisano i wmurowano akt erekcyjny laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych. zobacz galerie...

 • Sołtysiada 2020. Zwyciężyła drużyna z Bogatego

  Turniej sołectw odbył się 6 września - już po raz siódmy. Tym razem w Bogatem. zobacz galerie...

 • Dożynki powiatowo-gminne w Pawłowie Kościelnym

  Najpierw w parafii św. Macieja została odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. W czasie jej trwania zostały poświęcone dożynkowe wieńce. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na plac przy kościele, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości zobacz galerie...